Taniec w Przedszkolu

Oferta zajęć tanecznych w przedszkolach – Tańczące Przedszkola

Wiek przedszkolny jest jednym z najważniejszych okresów w życiu każdego człowieka. Jest to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. W tańcu łatwiej można wyrazić skrywane uczucia, a ruch zastępuje słowo. Nauczanie tańca w przedszkolu polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Taka forma nauki ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i ewentualnych choreografii.

Dzieci ze szczególnymi zdolnościami i zamiłowaniem do tańca znajdują na zajęciach tanecznych w przedszkolu bardzo dobre warunki do rozwijania swoich ukrytych umiejętności. Jednocześnie zajęcia te w wyjątkowy sposób urozmaicają czas spędzony w przedszkolu łącząc funkcję edukacyjną z zabawą. Szczególny dar instruktora w postępowaniu z małymi podopiecznymi znajduje odzwierciedlenie w radości na buziach uczestników. Bowiem profesjonalnie przygotowany instruktor oferuje fachową opiekę, przedstawia prawidłowe wzorce i bezpośredni dostęp do najlepszej wiedzy tanecznej w połączeniu ze specjalnie przygotowanymi elementami zabaw.

Doświadczenie, jakie dziecko zdobywa w tym czasie, jest często fundamentem, na którym budowana jest jego osobowość.
W związku z tym stajemy naprzeciw potrzebom przedszkolaków stwarzając dla tej grupy wiekowej ofertę zajęć tanecznych.

Program zajęć

Uczymy się kroków podstawowych:

– tańców międzynarodowych tj.: walc angielski, samba, cha-cha, rock & roll’ a, twista, charlestona;
– tańców polskich tj.: krakowiak, polka, polonez a także tańców regionalne;
– poznajemy tańce innych krajów tj.: taniec bretoński, rosyjski, hinduski, amerykański i inne;
– zabawy taneczne i improwizacje ruchowe;

Każde zajęcia wzbogacany o ćwiczenia z zakresu ćw. wspomagających mowę dzieci (ćw. logopedyczne).

Program nasz wspieramy o ćwiczenia i zabawy rytmiczne rozwijające poczucie rytmu i muzykalność u dzieci;
– ćwiczenia i zabawy z zakresu techniki ruchu;
– ćwiczenia relaksacyjne, rozluźniające i oddechowe.

Czy wiesz o tym, że…

Zajęcia taneczno – ruchowe zaspokajają nie tylko potrzebę aktywności fizycznej dziecka, ale także rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych:

– koncentrację uwagi
– spostrzegawczość
– poczucie rytmu
– współdziałanie w grupie
– myślenie
– wyższą samoocenę
– dyscyplinę wewnętrzną
– pokonywanie nieśmiałości

Taniec to sposób na ukształtowanie prawidłowej sylwetki ciała!

Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę tańca, tym lepiej, ponieważ nie zdąży jeszcze zdobyć nieprawidłowych nawyków postawy takich jak: garbienie się, pochylanie głowy czy ciężki chód. Dzięki tańcowi harmonijnie rozwijają się poszczególne grupy mięśni.

Taniec rozluźnia i pozwala rozładować nadmiar energii!

Ekspresja muzyczna poprzez gest, ruch, śpiew jest znacznie bliższa dziecku niż dorosłemu człowiekowi, gdyż stanowi naturalny czynnik jego aktywności życiowej.

Taniec szczególnie polecany jest dzieciom, które mają różne zahamowania i są zablokowane na kontakty z otoczeniem. Podczas zajęć tanecznych można się całkowicie rozluźnić i niemal bez udziału świadomości pozbyć się nagromadzonego napięcia. Taniec, to także terapia dla dzieci nadpobudliwych – przyjemny i bezpieczny sposób na rozładowanie nadmiaru energii.

Formy zajęć

Proponowane zajęcia odbywają się na terenie placówki, która zaprosiła nas do współpracy. Każde zajęcia są zajęciami otwartymi, czyli jest możliwość uczestniczenia w zajęciach opiekuna, rodzica dziecka.

Czas trwania oraz częstotliwość zajęć zależna jest od wybranej opcji.

Wariant I – zajęcia raz w tygodniu 30min.

Wariant II – zajęcia dwa razy w tygodniu po 30 min.

Informacja dla rodziców oraz dyrektorów przedszkoli, szkół i prywatnych i niepublicznych placówek przedszkolnych i szkolnych.

Jeżeli nasza oferta jest dla Państwa interesująca i chcielibyście, aby Wasze dzieci uczestniczyły w tego typu zajęciach prosimy o telefoniczny kontakt z nami. Chętnie przedstawimy swoją ofertę podczas bezpośredniego spotkania.