O nas

Historia Szkoły Tańca SKOWROŃSCY.

Szkoła Tańca SKOWROŃSCY powstała w roku 1994. Do roku 2000 funkcjonowała, jako Szkoła Tańca PASJA. Założycielem Szkoły był mgr Piotr Skowroński, były tancerz klasy A, pedagog, instruktor tańca, konferansjer imprez kulturalno-artystycznych i sportowych, który wspólnie z żoną Renatą – pedagog, instruktorką tańca, skupiają w Szkole liczne grupy tancerzy w wieku – począwszy od przedszkolnego, a skończywszy na „wcześniej urodzonych”. Podczas 21 letniej działalności wychowaliśmy tancerzy na różnych poziomach umiejętności tanecznych. Nasze pary startowały na turniejach tanecznych w kraju i za granicami Polski zdobywając wielokrotnie czołowe miejsca. Nasi najlepsi tancerze brali udział w licznych pokazach tanecznych zdobiąc swoimi umiejętnościami programy kulturalno-artystyczne. Ich kunszt taneczny oraz zasługi dla promocji miasta doceniły władze samorządowe nagradzając pary „Stypendiami Prezydenta”.

Szkoła Tańca SKOWROŃSCY będąc członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT) zorganizowała liczne ogólnopolskie turnieje tańca towarzyskiego, a wśród nich: Ogólnopolski Turniej Tańca „O CERAMICZNE PIĘKNO”, Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Bolesławca, Puchar Starosty Zgorzeleckiego, Puchar Burmistrza Pieńska i wiele innych.

Początkowo Szkoła prowadziła swoją działalność jedynie w Bolesławcu. Od roku 1996 poszerzyła swój obszar działalności o takie miejscowości, jak: Zgorzelec, Bogatynia, Zawidów, Pieńsk, Świętoszów i kilka mniejszych miejscowości

Przy Szkole działa pracownia krawiecka, która swoimi niewyczerpanymi, ciekawymi pomysłami na stroje do tańca zaspokaja najbardziej wymagające gusty młodych i starszych tancerzy wszystkich klas tanecznych.

Nasi nauczyciele – instruktorzy to osoby o bardzo szerokim zakresie kwalifikacji pedagogiczno – animacyjnych, co ma odzwierciedlenie w bogatej ofercie Szkoły skierowanej do miłośników sztuki tanecznej.

Szkoła Tańca SKOWROŃSCY prowadzi stałe i doraźne formy zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilkanaście grup dzieci i młodzieży skupionych w różnych formach tańca uczy się w cyklu roku szkolnego od września do czerwca. W okresie letnim i zimowym organizujemy warsztaty i obozy taneczne w tym wyjazdowe.

Od kilkunastu lat bardzo dużą wagę przykładamy do nauki tańca dla tzw. hobbystów, młodzieży i dorosłych pragnących taniec traktować użytkowo.

Zajrzyj do nas – warto!